Menu

Baner Hosp strona2

A+ A A-
Super User

Super User

URL strony:

Urodziny Marcina

Gdy choruje przyjaciel, staramy się otoczyć go opieką i udzielić wsparcia najlepszego z możliwych, pielęgnujemy z nim dobre chwile i wspólnie przeżywamy uroczystości. I tak się zdażyło w naszej hospicyjnej rodzinie, że jeden z nas, wieloletni wolontariusz, którego zawsze można było spotkać na wszelkich kwestach, Mszach świętych czy spotkaniach, w chwili obecnej zmaga się z chorobą. Marcin – człowiek niezwykle wrażliwy, uczynny, skromny i zawsze oddany hospicyjnym sprawom, teraz sam potrzebuje naszgo wsparcia i go ma, w każdy możliwy sposób. Staramy się być z nim na dobre i na złe, razem przeżywamy trudne i lepsze chwile, i tak o to w niedzielne popoludnie a dokładnie o 15 w bardzo upalny dzień, wspólnie świętowaliśmy 31 urodziny Marcina. Ks Marek odprawił Mszę św. polową, podczas której, każdy w swym sercu składał Bogu intencje związane z naszym przyjacielem. Po Mszy świętej odśpiewaliśmy mu sto lat i nastał czas składania życzeń i wspólnego biesiadowania. Nie zabrakło wspaniałego tortu i przeróżnych smakołyków. Macin chętnie pozował do zdjęć, każdy chciał uwiecznić te radosne chwile. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w tym samym gronie.

ozio_gallery_jgallery

Uroczyste urodziny dr Marii

W każdy pierwszy wtorek miesiąca w naszym Hospicjum odprawiana jest Msza święta dla wolontariuszy i kandydatów na wolontariuszy. W lipcowy pierwszy wtorek Msza święta była wyjątkowa, otóż podczas tej mszy św. szczególnie dziękowaliśmy za naszą doktor Marię z okazji jej urodzin. Gościliśmy  ks. Bogdana i ks. Józefa, naszych zaprzyjaźnionych kapłanów oraz wielu przyjaciół i rodziny osierocone, u których posługiwała dr Maria.

Spotkanie rocznicowe 24 maja 2014

P1410028

 

W sobotę 24 maja odbyło się spotkanie rocznicowe dla rodzin, których osoba bliska odeszła w miesiącach maj i czerwiec. Przybyło wiele rodzin, byli tacy, którzy przeżywali już dziewiątą rocznicę odejścia bliskiej osoby, ale było wiele rodzin którzy po raz pierwszy byli na takim spotkaniu. Było wiele wspomnień, wspólnych rozmów i przemyśleń, wiele wzruszeń. Ksiądz Marek chciał poznać krytyczne zdania dotyczące posługi hospicyjnej, tak by ulepszyć to co może nie domaga, ale padały tylko ciepłe słowa, podziękowania i wyrazy wdzięczności, które utwierdziły w nas sens tej posługi. Na spotkaniu wyświetlone zostały slajdy ze zdjęciami, które robione były na pierwszych wizytach. Rodziny ze wzruszeniem wspominały swoich bliskich, padały słowa „Jak ja się cieszę że mogę go znów zobaczyć”.

Msza św i spotkanie z rodzinami osieroconymi 4 maja 2014

P1390819

 

Maj jak zawsze zaczyna się długim weekendem, w tym roku koniec wielkiego odpoczynku jak zawsze przypadł na pierwszą niedzielę miesiąca, w hospicjum tego dnia zawsze odprawiana jest Msza dla osieroconych. Pomimo wyjazdów nasza rodzina hospicyjna dopisała. W kościele prawie wszystkie ławki były zajęte. W ten piękny majowy dzień słowo Boże głosił ks. Marek. Po Mszy Świętej jak zawsze spotkanie kontynuowaliśmy w kawiarence przykościelnej. Nie zabrakło rodzin, które są co miesiąc ale wielu było po raz pierwszy. Rodziny dzieliły się z nami swym bólem po stracie bliskiej osoby i podziękowaniami za wsparcie i opiekę.

 

Subskrybuj to źródło RSS

Na youtube