Menu

Baner Hosp strona2

A+ A A-
Super User

Super User

Adres strony internetowej:

Uroczyste urodziny dr Marii

W każdy pierwszy wtorek miesiąca w naszym Hospicjum odprawiana jest msza święta dla wolontariuszy i kandydatów na wolontariuszy. W lipcowy pierwszy wtorek Msza święta była wyjątkowa, otóż podczas tej mszy św. szczególnie dziękowaliśmy za naszą doktor Marię z okazji jej urodzin. Gościliśmy  ks. Bogdana i ks. Józefa, naszych zaprzyjaźnionych kapłanów oraz wielu przyjaciół i rodziny osierocone, u których posługiwała dr Maria.

Spotkanie rocznicowe 24 maja 2014

P1410028

 

W sobotę 24 maja odbyło się spotkanie rocznicowe dla rodzin, których osoba bliska odeszła w miesiącach maj i czerwiec. Przybyło wiele rodzin, byli tacy, którzy przeżywali już dziewiątą rocznicę odejścia bliskiej osoby, ale było wiele rodzin którzy po raz pierwszy byli na takim spotkaniu. Było wiele wspomnień, wspólnych rozmów i przemyśleń, wiele wzruszeń. Ksiądz Marek chciał poznać krytyczne zdania dotyczące posługi hospicyjnej, tak by ulepszyć to co może nie domaga, ale padały tylko ciepłe słowa, podziękowania i wyrazy wdzięczności, które utwierdziły w nas sens tej posługi. Na spotkaniu wyświetlone zostały slajdy ze zdjęciami, które robione były na pierwszych wizytach. Rodziny ze wzruszeniem wspominały swoich bliskich, padały słowa „Jak ja się cieszę że mogę go znów zobaczyć”.

Msza św i spotkanie z rodzinami osieroconymi 4 maja 2014

P1390819

 

Maj jak zawsze zaczyna się długim weekendem, w tym roku koniec wielkiego odpoczynku jak zawsze przypadł na pierwszą niedzielę miesiąca, w hospicjum tego dnia zawsze odprawiana jest Msza dla osieroconych. Pomimo wyjazdów nasza rodzina hospicyjna dopisała. W kościele prawie wszystkie ławki były zajęte. W ten piękny majowy dzień słowo Boże głosił ks. Marek. Po Mszy Świętej jak zawsze spotkanie kontynuowaliśmy w kawiarence przykościelnej. Nie zabrakło rodzin, które są co miesiąc ale wielu było po raz pierwszy. Rodziny dzieliły się z nami swym bólem po stracie bliskiej osoby i podziękowaniami za wsparcie i opiekę.

 

Msza św i spotkanie z rodzinami osieroconymi 2 marca 2014

P1380784W pierwszą niedzielę marca odprawiona została Msza święta dla osieroconych, której przewodniczył ksiądz Marek. Współcelebrował ojciec Kryspin franciszkanin z Radomia. W trakcie Mszy św. przedstawiciel starostwa powiatu radomskiego wręczył księdzu i naszym lekarką okolicznościowe medale zasłużonych dla powiatu.

Tradycyjnie po Mszy świętej kontynuowaliśmy spotkanie w kawiarence pod kościołem.

Zapraszamy 6 kwietnia na kolejną Msze świętą dla osieroconych.

Pierwsza Msza św. hospicyjna w 2014 roku

P1370636 W pierwszą niedzielę roku 2014 o godzinie 14.30 w kościele na Młodzianowskiej odprawiona została Hospicyjna Msza Święta dla osieroconych. Na tej Mszy św modlimy się za wszystkich ludzi, którzy byli pod naszą opieką a odeszli do Domu Pana, za wszystkich dobrodziejów i przyjaciół Hospicjum, dziękujemy w niej za dobro, które płynęło od tych ludzi i prosimy o łaskę dla zmarłych. Zawsze po Mszy świętej w przykościelnej kawiarence wolontariusze organizują spotkanie przy kawie i ciasteczku. Każda taka niedziela to czas spotkania wolontariuszy z rodzinami, w których posługiwali to chwila gdzie można znów się zobaczyć, przytulić i wspominać tych, których już z nami nie ma. Podczas tych spotkań rodziny często opowiadają o doświadczeniach związanych z chorobą w ich domach i posługą hospicjum. Często płyną łzy i moc podziękowań, spotkania te dają siłę wolontariuszom i mamy nadzieję że również i wam kochane rodziny hospicyjne.

Subskrybuj to źródło RSS

Konferencje 2017 - Relacje Wideo

 • Wartość życia – hospicjum perinatalne - prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan
 • Obecność księdza E. Dutkiewicza SAC w życiu wolontariuszy hospicyjnych - dr Anna Byrczek
 • Nauczyciel we współczesnej schola mortis - dr Agnieszka Janiak
 • Uczynki miłosierdzia w perspektywie posługi hospicyjnej - ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski
 • Żałoba jako doświadczenie bólu wszechogarniającego - dr Jolanta Grabowska-Markowska
 • Jak przeżywają żałobę dzieci - dr Joanna Domańska
 • Posłańcy Bożego Miłosierdzia - dr Robert Wiraszka
 • O seniorach w hospicjum - prof. dr hab. n. med. Krzysztof Bielecki
 • Dobra Nowina w formacji duchowej wolontariatu - dr hab. Krzysztof Leśniewski
 • Bezradność i zaradność w opiece nad nieuleczalnie chorym dzieckiem - ks. dr Grzegorz Godawa
 • Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci - dr hab. Józef Binnebesel
 • Otwarcie duchowe na chorego a zawód lekarza – narracje lekarzy - dr Beata Antoszewska