Uroczyste urodziny dr Marii

06-07-2018 Wyświetleń:75

W każdy pierwszy wtorek miesiąca w naszym Hospicjum odprawiana jest msza święta dla wolontariuszy i kandydatów na wolontariuszy. W lipcowy pierwszy wtorek Msza święta była...

Imieniny Hospicjum 2016

Msza św dziękczynna W tym roku imieniny tradycyjnie rozpoczeliśmy dziękczynną Mszą Świętą równo o 12.00 w południe. W kościele zebrali się wolontariusze, rodziny hospicyjne, nasi podopieczni oraz darczyńcy i przyjaciele.

Po Mszy Świętej dla wszystkich zgromadzonych tak jak i w zeszłym roku, wystąpił zespół dziecięcy, działający pod nazwą "Zwykłe dzieci" ze szkoły podstawowej w Odechowie. Dziewczynki wykonały kilka utworów o tematyce religijnej i nie tylko, śpiewały o miłości. Podczas ich występu zgromadzewni klaskali i bujali sie w rytm muzyki.

Po koncercie  prześliśmy na teren Hospicjum gdzie w ogrodzie czekały na wszystkich zastawione stoły, była kaszanka i kiełbaska z grila, była pyszna grochówka i gulaszowa, nie zabrakło ciast, sałatek i innych smakołyków, dla każdego coś dobrego. Niespodzianką okazał się pieczony dzik, był tak pyszny że jedliśmy dokładki J. Mimo kiepskiej pogody bo deszcz nam nie chciał odpuścic i straszył padając co jakiś czas mocniej , biesiadowaliśmy kilka godzin, ten czas spędziliśmy na wspólnych rozmowach, wspomnieniach i dyskusjach.

To był czas integracji rodzin i wolontariuszy, jedyny czas gdzie bez pośpiechu można spokojnie posiedzieć i pogawędzić o naszej posłudze w ich domach, o tym co boli i cieszy, o planach na przyszłość i wielu innych tematach.  Było miło i wesoło.
Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wolontariuszom za przygotowanie tego przyjęcia, wszystkim darczyńcom za pyszne jedzonko, napoje, słodkości mięsiwa i wszystko co na stołach się znalazło. Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do tej uroczystości w jakikolwiek sposób.

Szczególnie dziękujemy zespołowi "Zwykłe dzeci" za pełny radości koncert oraz dyrekcji i kadrze ze szkoły podstawowej w Odechowie i oczywiście rodzicom za sprawną organizację. Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie, było nam bardzo miło Was gościć kochani.

I ja tam byłam, dzika jadłam, kawę piłam.
                                                                                                   Monika Szczepanik