Menu

Baner Hosp strona2

A+ A A-

Aktualności

Urodziny Marcina

30-07-2018 Wyświetleń:453

Gdy choruje przyjaciel, staramy się otoczyć go opieką i udzielić wsparcia najlepszego z możliwych, pielęgnujemy z nim dobre chwile i wspólnie przeżywamy uroczystości. I tak...

Uroczyste urodziny dr Marii

06-07-2018 Wyświetleń:558

W każdy pierwszy wtorek miesiąca w naszym Hospicjum odprawiana jest Msza święta dla wolontariuszy i kandydatów na wolontariuszy. W lipcowy pierwszy wtorek Msza święta była...

Imieniny Hospicjum 2016

Msza św dziękczynna W tym roku imieniny tradycyjnie rozpoczeliśmy dziękczynną Mszą Świętą równo o 12.00 w południe. W kościele zebrali się wolontariusze, rodziny hospicyjne, nasi podopieczni oraz darczyńcy i przyjaciele. 

Po Mszy Świętej dla wszystkich zgromadzonych tak jak i w zeszłym roku, wystąpił zespół dziecięcy, działający pod nazwą "Zwykłe dzieci" ze szkoły podstawowej w Odechowie. Dziewczynki wykonały kilka utworów o tematyce religijnej i nie tylko, śpiewały o miłości. Podczas ich występu zgromadzewni klaskali i bujali sie w rytm muzyki.

 

 

Po koncercie  prześliśmy na teren Hospicjum gdzie w ogrodzie czekały na wszystkich zastawione stoły, była kaszanka i kiełbaska z grila, była pyszna grochówka i gulaszowa, nie zabrakło ciast, sałatek i innych smakołyków, dla każdego coś dobrego. Niespodzianką okazał się pieczony dzik, był tak pyszny że jedliśmy dokładki J. Mimo kiepskiej pogody bo deszcz nam nie chciał odpuścic i straszył padając co jakiś czas mocniej , biesiadowaliśmy kilka godzin, ten czas spędziliśmy na wspólnych rozmowach, wspomnieniach i dyskusjach.

To był czas integracji rodzin i wolontariuszy, jedyny czas gdzie bez pośpiechu można spokojnie posiedzieć i pogawędzić o naszej posłudze w ich domach, o tym co boli i cieszy, o planach na przyszłość i wielu innych tematach.  Było miło i wesoło.
Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wolontariuszom za przygotowanie tego przyjęcia, wszystkim darczyńcom za pyszne jedzonko, napoje, słodkości mięsiwa i wszystko co na stołach się znalazło. Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do tej uroczystości w jakikolwiek sposób.


Szczególnie dziękujemy zespołowi "Zwykłe dzeci" za pełny radości koncert oraz dyrekcji i kadrze ze szkoły podstawowej w Odechowie i oczywiście rodzicom za sprawną organizację. Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie, było nam bardzo miło Was gościć kochani.                                                                              

                                                                                          I ja tam byłam, dzika jadłam, kawę piłam.
                                                                                                   Monika Szczepanik

Blog Moniki

Blog Moniki

2 list do Boga

13-05-2011 | Wyświetleń:50493

„Trwajcie mocni w wierze” ( Benedykt XVI) „ Kochany Panie Boże!”         Piszę do Ciebie kolejny raz...

Blog Moniki

Małgosia

02-02-2011 | Wyświetleń:48337

DrogaPrzy drodze krzyż!Idziesz tamtędy, a więc się zbliż.Spójrz w Chrystusa zbolałą twarzI jarzmo własnych swych...

Blog Moniki

Znów zaczęliśmy

06-12-2013 | Wyświetleń:47609

    Kiedy latem zaczynałyśmy robić nasze prace, wszyscy się dziwili, to już na Święta robicie?...

Blog Moniki

Anielski orszak

09-02-2014 | Wyświetleń:45209

„Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie...”     Jest sobota 11 stycznia 2014r. Spieszę do naszej bazy...

Na youtube